دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ . Monday 02 March 2015 . ساعت: 10:27:34

ارسال شده در:
۷ اردیبهشت ۱۳۹۰    ساعت: ۰۶:۵۷:۳۴    منبع: یارانه نیوز

تاثیرات مثبت هدفمندی یارانه ها بر رونق بورس

اختصاصي/ رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار خبرداد:

اثرات مثبت هدفمندی یارانه ها بر بورس تهران/ امکان جذب شرکت‌های جدید در بازارسرمایه

علی صالح آبادی گفت : بازار سرمایه از طرح تحول اقتصادی استقبال کرد و پیش بینی می شود در بلند مدت با بهره وری که در شرکت‌ها ایجاد می شود اثرات مثبت زیادی داشته باشد.

علی صالح آبادی - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور

علی صالح آبادی - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بازار سرمایه از طرح تحول اقتصادی استقبال کرد و پیش بینی می شود در بلندمدت با ایجاد بهره وری در شرکت‌ها و اصلاح ساختارها در صنایع، می تواند در بازار سرمایه اثرات مثبت زیادی داشته باشد. علی صالح آبادی در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع‌ رسانی دولت، با تاکید بر اینکه هدفمندی یارانه ها اثر مثبتی بر روی بورس تهران گذاشته است، اظهار داشت: شاخص بورس در هدفمندی یارانه ها چند هزار واحد رشد را شاهد بود بنابراین بازار سرمایه از طرح تحول اقتصادی استقبال کرد و پیش بینی می شود در بلند مدت با بهره وری که در شرکت‌ها ایجاد می شود با اصلاح ساختارهایی که در صنایع صورت می گیرد می تواند در بازار سرمایه اثرات مثبت زیادی داشته باشد.

امکان پذیرش شرکت‌های جدید در بازار سرمایه وی درباره پذیرش شرکت‌های جدید در بازار بورس خاطر نشان کرد: شرایط کاملا فراهم است شرکت‌های مختلف درخواست پذیرش بدهند،در حال حاضر این امکان وجود دارد که شرکت‌های خصوصی و دولتی که مشمول اصل 44 هستند می توانند وارد بازار سرمایه شوند بازار سرمایه توان جذب آنها را دارد و انشاالله امسال هم روند واگذاری ها و ورود شرکت‌ها با قوت بیشتر ادامه پیدا کند.

بازار بورس حبابی نیست رئیس سازمان بورس و اوراق بهادارگفت: بازار بورس ایران حبابی نیست و مشکل خاصی ندارد در بازار سرمایه شرکت‌هایی که حضور دارند شرکت‌های سودآور اقتصادی ایران هستند . علی صالح آبادی در ادامه گفت وگو با پایگاه اطلاع‌ رسانی دولت با بیان اینکه بورس تهران در معرض تشکیل حباب قیمتی نیست، اظهار داشت: بازار بورس ایران حبابی نیست همین امروز نزدیک 130 میلیارد تومان در بازار بورس و 67 میلیارد تومان در بازار فرا بورس و جمعاً 200 میلیارد تومان در این دو بازار معامله صورت گرفته است. وی ادامه داد: یک بازاری با این حجم و نقدینگی و با پتانسیل سودآوری که شرکت‌های ما دارند با توجه به افزایش کالاها در سطح جهان مشکل خاصی در بازار وجود ندارد. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص احتمال ادامه رشد شاخص بورس گفت: رشد شاخص بورس بستگی به تحولات اقتصادی آینده کشور دارد طبیعتا بازار سرمایه منعکس کننده واقعیت‌های اقتصادی، سودآوری و وضعیت شرکت‌هاست. وی ادامه داد: در صورتی که سودآوری شرکت‌ها بهبود پیدا کند طبیعی است که بازار سرمایه هم از آن متاثر می‌شود و آن را منعکس می کند، با توجه به پتانسیل‌ها و زیر ساخت‌هایی که در این بازار ایجاد شده امیدوارم در بلند مدت روند مطلوبی داشته باشد

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت


* قبل از ارسال نظر ، حاصل عبارت را در کادر بنویسید:

= 5 + 6